Zioła uspokajające – krajowe top 3

Wiele roślin ma zbawienny wpływ na nasze skołatane nerwy. Również tych, które dość powszechnie występują w naszym kraju. Warto przyjrzeć się trzem, które będą dla nas najskuteczniejszym balsamem.

Kozłek lekarski, czyli pospolita waleriana. Jest to niejako synonim naturalnego środka na uspokojenie. Chyba każdy się z nim zetknął, choćby nieświadomie, gdyż właściwie każde zioła uspokajające go zawierają. W zależności od rodzaju preparatu z kozłka, mogą mieć one działanie, od łagodnie wyciszającego organizm, po naprawdę mocno kojące silne stany emocjonalne. Zwłaszcza wyciągi alkoholowe posiadają największą moc, z racji lepszej rozpuszczalności substancji aktywnych.

Liście jeżyny fałdowanej to kolejny środek na naszej liście niezbędnych ziół, które pozwolą przywrócić nasz organizm do stanu emocjonalnej równowagi. Nie każdy bowiem wie, że oprócz dobroczynnego wpływu na skórę, jeżyna fałdowana wykazuje silne działanie wyciszające i nasenne. Wyciąg lub wywar z liści to doskonały środek, który w sposób delikatny i nieinwazyjny koi emocje i ułatwia zasypianie.

Chmiel zwyczajny większości z nas kojarzy się z produkcja piwa. I jest to oczywiście dobre skojarzenie, jednak zastosowań chmielu jest znacznie więcej. Wyciąg z szyszek chmielu stanowi świetny składnik, jaki powinny zawierać skuteczne zioła na bezsenność lub uspokajające. Zresztą piwo spożywane z umiarem również zapewnia podobne działanie, co na pewno ucieszy wielu smakoszy tego złocistego trunku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zioła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *